Agenda
Neijoarsreceptie SCVO zondag 4 januari 2026 vanaf 13:45
Café Bellevue
Vrijgezellendag Boerenbruidspaar zaterdag 17 januari 2026 vanaf 14:00
centrum Ossekoppenrijk
We Gaon Deur! zaterdag 17 januari 2026 vanaf 19:30
Lido
Klûnen zondag 25 januari 2026 vanaf 14:00
Centrum Ossekoppenrijk
50+ BAL zondag 1 februari 2026 vanaf 14:00
Het Ontmoet Centrum
Herdenking bij de Korenbeurs zaterdag 7 februari 2026 vanaf 14:11
Korenbeurs
Vossenjacht zaterdag 7 februari 2026 vanaf 15:30
Centrum Ossekoppenrijk
R-OSS-ettenregen zaterdag 7 februari 2026 vanaf 15:30
Café Bellevue
Ameezing Concert Carnavalesk zaterdag 7 februari 2026 vanaf 20:00
de Groene Engel
Sleuteloverdracht zondag 8 februari 2026 vanaf 10:00
Gemeentehuis
Meer agendapunten >
Terug vrijdag, 3 mrt 2017

Dit was het Ossekoppenplein voor 2017 of toch niet?!

Inmiddels al negen keer neergezet met talloze vrijwilligers en ook nu kleurde het Ossekoppenplein met de vertrouwde parachutetent weer blauw en geel op de Heuvel. Dit doorslaand succes geeft ieder jaar letterlijk en figuurlijk kleur aan het centrum tijdens carnaval. Sinds 1 maart zal daarom de heuvel, niet alleen meer de heuvel heten, maar ook officieel zijn aangeduid als Ossekoppenplein.

Het is woensdag 22 februari en de spanning stijgt. Het KNMI heeft aangekondigd dat er een hevige storm wordt verwacht, en dit zou mogelijk de opbouw van het Ossekoppenplein kunnen verstoren. Wat woensdag werd voorspelt, werd donderdag werkelijk; code oranje in veel delen van het gehele land gepaard met windstoten tussen de 100 en 130 km/u.

Waar vorig jaar nog vanwege de wind en het slechte weer voor een dichte tent werd gekozen, was daar dit jaar absoluut geen sprake van. De Osse parachutetent past meer bij het open karakter van carnaval, iedereen van jong en oud kan er doorheen lopen en een drankje drinken. Letterlijk, want ook de jeugdoptocht eindigt met een prachtig onthaal van publiek en enthousiastelingen in de hangende tent.

Donderdagochtend werd definitief in de regen besloten dat de tent nog niet omhoog werd gehesen. Arno Smits, de voorzitter van de commissie Ossekoppenplein, bleef er rustig onder; 

“We zijn het gewend - het is winter, we hebben helaas geen zomercarnaval - en dan horen deze weeromstandigheden er gewoon bij”.

Dit betekende dat vrijdagochtend talloze vrijwilligers nog ver voordat het licht werd hun bed uit moesten om in alle vroegte de tent omhoog te hijsen. Dit alles zodat er in de middag, om 14:11 uur, Heuvelklets en carnaval kon beginnen. Alles verliep (zo goed als) vlekkeloos en het feest kon op het Ossekoppenplein gewoon op tijd van start gaan.

En een feest was zeker! Regen of wind - het maakte de feestvierders allemaal niet uit - op het plein was er altijd wel iets te doen. Na zaterdag de jeugd en jeugdoptocht, zondag de grootstedelijke optocht en prijsuitreiking, maandag dweilen en dinsdag het onecht verbinden van het boerenbruidspaar keerde de rust weer terug op het Ossekoppenplein.

Zoals Robert-Jan Steegman, de president van de SCVO, schreef op Facebook;

“Ossenkoppenrijk is weer gewoon Oss, Ossekoppenplein noemen we - ondanks de prachtige borden - weer gewoon de Heuvel, de Hoogheden zijn weer gewoon Pim en Bennie van Zandvoort”

En u leest het goed, ondanks de prachtige borden! Want het Ossekoppenplein is nu niet alleen tijdens Carnaval het Ossekoppenplein, maar er hangen nu ook twee straatnaambordjes die de Heuvel het hele jaar sieren. Dus tijdens de zomer, winter, zon, regen of wind; bij het zien van deze bordjes kan iedereen denken aan 9 mooie edities van het Ossekoppenplein, carnaval 2017 en de toekomst waarin dit Osse plein nog maar vaak mag worden omgetoverd tot een evenement waar iedere Ossenaar trots op kan zijn.