Agenda
Elf Elf Bal zaterdag 8 november 2025 vanaf 20:00
Het Lido
Proost op 11-11 dinsdag 11 november 2025 vanaf 19:30
Café Belleve
11-11 Bal / Onthulling 62ste Stadsprins Oss zaterdag 15 november 2025 vanaf 20:11
Groene Engel
C A R N A V A L 2026 vrijdag 13 februari 2026 vanaf 11:11
Ossekoppenrijk
Jeugd Disco Carnaval zaterdag 14 februari 2026 vanaf 12:30
het Lido
Olling LOss zaterdag 14 februari 2026 vanaf 20:00
Het Lido
Optochtparade zondag 15 februari 2026 vanaf 12:30
Het lido
Mooi in de Wiek zondag 15 februari 2026 vanaf 20:00
Café de Wiek
Jeugd Carnaval maandag 16 februari 2026 vanaf 12:30
Het Lido
Après-Ski avond maandag 16 februari 2026 vanaf 20:00
Het Lido
Meer agendapunten >
Terug zondag, 24 nov 2013

’T KENNET WINT LIEDJESFESTIVAL MET “D’N OSS ZIET ABRAHAM”

Bij het Maaslands Carnavals Liedjes Festival zat de stemming er al vanaf de allereerste minuut goed in. Het Oude Theater blijkt een fantastische lokatie voor dit 33 jarige muzikale carnavalsfeest. Deelnemers, publiek en organisatie De Raauw Ossekar zijn enthousiast en dat was de hele avond volop te merken.
​Na de opening door Grootvorst Leon dun Urste en Adjudant Jack was er een optreden van De Smartlappers dat ook nog stemmingverhogend werkte.  In drie voorrondes werd door de elf deelnemers opgetreden. Daarbij werd door een vak- en publieksjury bepaald welke zes groepen door konden naar de Finale. Alle Finalisten gaan deze week naar de studio voor een opname,die vanaf 19 januari gratis is te downloaden. Extra daarbij is het nummer “Ons Cafeeke” van CV de Afschuimers, die de tekst van “Ons Café” van Django en Frans Duits nieuw leven in hebben geblazen. Hun creatie verdiende de titel Maaslandse Smaakkraker.

Na de spannende Finale werd bekend welk nummer dit carnavalsseizoen ingaat als de Maaslandse Carnavalskraker; “D’n Oss ziet Abraham” van CV ’T Kennet. De tekst van hun lied refereert aan het 50 jarig jubileum van Stichting Carnavals Viering Oss. Samen met dweilkapel De Klooiers zullen zij nog vaak te horen en te zien zijn bij allerlei carnavalsfeesten in het Ossekoppenrijk.

De tweede plaats is op anderhalf punt behaald door BB en de Klooiers met “ik krijg de kriebels”, Doet Hier Iets werd derde met het lied “de allerlaatste”.

De presentatieprijs, uitgereikt door Stadsprins Marielle en Adjudant Diana,  is door 2 groepen behaald; de Hekkensluiters en Los Zand. De poedel, een prijs van de President van de SCVO vind een nieuw thuis bij Echt Fout.

De volledige uitslagen en foto´s van het Maaslands Carnavals Liedjes Festival zijn te vinden op www.raauwossekar.nl